تکمیل نشدن پل خلیج فارس حاصل تلاش شبکه نفوذ در کشور است – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

تکمیل نشدن پل خلیج فارس حاصل تلاش شبکه نفوذ در کشور است - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ایندکس ایران، مهدی دوستی عصر دوشنبه در نشست ویدیو کنفرانسی با مدیران مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، مدیریت یکپارچه سواحل و جزایر را ضرورت توسعه دریا محور دانست و اظهار کرد: با نگاه تقویت منافع ملی معتقد هستم مناطق آزاد باید بیش از هر چیزی به امور اقتصادی بپردازند و در این راستا باید از مشاوران بین المللی، روش های نوین و بانک های بروز بهره بگیرند و کمتر انرژی شان صرف رسیدگی به امور محلی شود بلکه این امور باید توسط دولت پیگیری شود.

وی هماهنگ سازی را از دیگر اصل مهم در توسعه دریا محور دانست و افزود: در صورتی این اصل به خوبی در ساختارهای سخت افزاری و نرم افزاری کشور پیاده شود، بازدهی در استفاده از زیرساخت ها افزایش خواهد یافت و ما می توانیم حتی بدون تاسیس بنادر جدید با ظرفیت بنادر موجود بیشترین بهره برداری را ببریم چنانچه امروز بندر شهید رجایی ظرفیت هایش به طور کامل بالفعل نشده است .

دوستی با اشاره به نقش جزایر در توسعه دریا پایه و ظرفیت های جزیره قشم در این راستا عنوان کرد: تا زمانی که پل خلیج فارس به سرانجام نرسد توسعه در جزیره قشم تحقق پیدا نخواهد کرد چرا که این پل مادر توسعه در این جزیره است از این رو پیشنهاد ما این بود که پل خلیج فارس به عنوان بخشی کریدور شمال به جنوب توسط دولت تکمیل شود.

وی ادامه داد: تکمیل پل خلیج فارس جزیره قشم را به رقیب اصلی امارات متحده عربی تبدیل خواهد کرد و منافع این کشور را به خطر می اندازد از این رو معتقدم که به سرانجام نرسیدن کار در اجرای پروژه این پل تلاش شبکه نفوذ در کشور است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تکمیل نشدن پل خلیج فارس حاصل تلاش شبکه نفوذ در کشور است – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تکمیل نشدن پل خلیج فارس حاصل تلاش شبکه نفوذ در کشور است – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.