توکل به خداوند ویژگی بارز رییس جمهور شهید بود – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

توکل به خداوند ویژگی بارز رییس جمهور شهید بود - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ایندکس ایران، آیت الله علی خاتمی عصر یکشنبه در مراسم گرامی داشت شهدای خدمت که در تیپ 216 مستقل زرهی شهید مخبری زنجان برگزار شد، با تاکید بر اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب، دشمن از الگو شدن شهدا بیمناک است، گفت: یکی از همین شهدایی که امروز به الگوی نسل جدید تبدیل شده، شهید سلیمانی است.

وی با بیان اینکه شهدایی چون سردار سلیمانی به اندازه یک تاریخ اثرگذار بوده و نسلی را پشتیبانی می کنند، افزود: همین الگو بودن و تاثیرگذاری باعث شد تا شاهد برگزاری مراسم تشییع باشکوه و استقبال بی نظیر مردم ایران اسلامی در تشییع پیکرهای امام راحل، شهید سلیمانی و شهید رییسی باشیم.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه رییس جمهور شهید از ویژگی های بارز زیادی برخوردار بود، اظهار کرد: بی تردید یکی از بارزترین این ویژگی ها در کنار خدمت خالصانه به مردم، توکل به خداوند بود که این توکل در نوع خدمت رسانی به مردم نیز نقش زیادی داشته و باعث می شد تا شبانه روز برای گره گشایی مشکلات مردم تلاش کند.

وی با یادآوری اینکه به همه ما انسان ها فرصت ایفای نقش داده شده است و باید از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم، ادامه داد: بی تردید شهید آیت الله رییسی از این فرصت برای خدمت به مردم با توکل بر خداوند استفاده کرد و عنوان شهید را به یدک کشید؛ چرا که شهدا همواره جاودانه خواهند ماند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه حضور باشکوه و حماسی مردم ایران در آیین تشییع پیکر شهدای خدمت حاکی از قدردانی ملت از خدمت گزاران واقعی نظام است، خاطرنشان کرد: وقتی توکل بر خداوند رکن همه امور باشد، خداوند نیز این عزت را به انسان عطا کرده و مردم همواره از وی به نیکی یاد می کنند.

آیت الله خاتمی در ادامه این مراسم با گرامی داشت سالروز آزادسازی خرمشهر، جنگ تحمیلی علیه ایران را جنگی نابرابر خواند و با یادآوری اینکه 47 کشور به طور رسمی از رژیم بعث عراق در این جنگ حمایت می کردند، عنوان کرد: همین موضوع ثابت می کند که دوران دفاع مقدس را باید جنگ جهانی سوم قلمداد کنیم.

وی با یادآوری اینکه صدام با اشغال خرمشهر گمان می کرد که به دروازه فتح ایران رسیده و به زودی پایتخت را در اختیار خواهد گرفت، اضافه کرد: خرمشهر باز پس گرفته شد، هر چند کشور حوادث بسیار سختی را نیز پشت سر گذاشت اما همه این عوامل باعث نشد که کشور از امور خود عقب بماند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر اینکه برخورداری از دو ویژگی بارز بصیرت و مقاومت تنها عاملی است که می تواند پرچم انقلاب اسلامی را برافراشته نگاه دارد، خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که همین بصیرت باعث می شود که در صحنه های مختلف پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کرده و کشور نیز دچار گزند و آسیب نشود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توکل به خداوند ویژگی بارز رییس جمهور شهید بود – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توکل به خداوند ویژگی بارز رییس جمهور شهید بود – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.