تلاش کنگره آمریکا برای فروش تیک تاک ادامه دارد

تلاش کنگره آمریکا برای فروش تیک تاک ادامه دارد

کنگره آمریکا در تلاش است بایت دنس مالک چینی تیک تاک را به فروش این اپلیکیشن رسانه های اجتماعی وادار کند.

خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران، تلاش برای وادار کردن بایت دنس مالک چینی تیک تاک، به فروش اپلیکیشن رسانه های اجتماعی توسط کنگره ایالات متحده ادامه دارد. مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوری خواهان این اقدام را در یک بسته قانونی 95 میلیارد دلاری گنجانده است.

لایحه جدید به بایت دنس یک سال فرصت می دهد تا این برنامه را بفروشد و حمایت ماریا کانتول، رییس کمیته بازرگانی سنای ایالات متحده را به دست آورد، که حمایت او شانس تبدیل شدن به قانون را به شدت افزایش می دهد.

لایحه قبلی که ماه گذشته توسط مجلس تصویب شد با حمایت قوی دو حزبی به بایت دنس تنها شش ماه اجازه فروش می داد. بسیاری از قانونگذاران و رییس جمهور جو بایدن می گویند که تیک تاک خطرات امنیت ملی را به همراه دارد، زیرا چین می تواند این شرکت را مجبور کند داده های 170 میلیون کاربر آمریکایی خود را به اشتراک بگذارد، در حالی که تیک تام اصرار دارد که هرگز داده های ایالات متحده را به اشتراک نگذاشته است و هرگز این کار را نخواهد کرد.

 کانتول در بیانیه ای گفت: من بسیار خوشحالم که رییس جمهور و رهبران مجلس توصیه من برای تمدید دوره واگذاری بایت دنس از شش ماه به یک سال را در نظر گرفتند.

تمدید دوره واگذاری برای اطمینان از وجود زمان کافی برای خریدار جدید برای انجام معامله ضروری است.

سخنگوی تیک تاک در بیانیه ای گفت: «مایه تاسف است که مجلس نمایندگان از پوشش کمک های مهم خارجی و بشردوستانه برای اجرای این لایحه استفاده می کند».

این شرکت گفت که محدودیت های اعمال شده بر روی این اپلیکیشن، حق آزادی بیان کاربران را که توسط متمم اول قانون اساسی ایالات متحده محافظت می شود، نقض می کند و بر 7 میلیون کسب وکار آمریکایی که به گفته او از این برنامه استفاده می کنند، تاثیر می گذارد.

کانتول در مصاحبه ای با رویترز  گفت: می خواهد قانونی برای رفع نگرانی های گسترده در مورد برنامه های خارجی که در دادگاه مطرح می شوند، بررسی کند و افزود که ما می خواهیم قوی ترین ابزاری باشد که می توانیم به دست آوریم.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلاش کنگره آمریکا برای فروش تیک تاک ادامه دارد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلاش کنگره آمریکا برای فروش تیک تاک ادامه دارد"، کلیک کنید.