تشریح وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها

تشریح وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها

آفتاب نیوز :

سرهنگ احمد شیرانی، درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: ترافیک در آزادراه قزوین-کرج-تهران حد فاصل پل فردیس تا پل کلاً، آزادراه ساوه-تهران حد فاصل نسیم شهر تا رضی آباد و محور شهریار-تهران در برخی از مقاطع نیمه سنگین گزارش شده است.

وی درباره وضعیت جوی جاده های کشور افزود: در برخی از محور های استان های آذربایجان غربی و کردستان بارش پراکنده برف و باران مشاهده شده است.

شیرانی ادامه داد: بارش باران در برخی از محور های استان های آذربایجان شرقی، بوشهر، لرستان، اردبیل، زنجان، کرمانشاه، همدان، ایلام و خوزستان اعلام شده است.

وی افزود: در این شرایط رانندگان باید توجه داشته باشند که استفاده از زنجیر چرخ در محور ها و گردنه های کوهستانی برف گیر الزامی است. رعایت فاصله طولی مناسب، رانندگی با سرعت مطمینه و پرهیز از سبقت غیرمجاز موضوع دیگری است که رانندگان باید در شرایط برفی و بارانی رعایت کنند. اطمینان از سالم بودن تجهیزات زمستانی خودرو نظیر برف پاک کن و بخاری، پُر بودن باک خودرو در شروع سفر، همراه داشتن وعده غذایی کافی و لباس گرم مناسب از دیگر توصیه های پلیس به رانندگان است.

شیرانی با اعلام شماره 120 از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر حتماً با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها و محور های دارای انسداد و محدودیت ترافیکی، مناسب ترین زمان و مسیر را برای انجام سفر های خود انتخاب کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشریح وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشریح وضعیت جوی و ترافیکی جاده ها"، کلیک کنید.