تجمعات اعتراضی با شعار “مرگ در ونیز جایی ندارد” در دوسالانه ونیز/ اروپا هم اسراییل را پس زد

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران،همزمان با آغاز شصتمین دوسالانه هنر ونیز و همزمان با ورود میلیاردرها، نخبگان و هنرمندان به ونیز برای خرید و مشاهده آثار هنری آغشته به تفکرات سیاسی، همواره روزهای عجیبی سرشار از تظاهرات، اعتراضات و درگیری های مختلف است.

براساس گزارش نشریه انگلیسی گاردین، اما بینال امسال فضایی آخر الزمانی، عجیب و سرشار از تنش به خود گرفته است. پاویون 88 کشور از سراسر دنیا در نمایشگاه امسال حضور خواهند داشت.

پلیس مجهز شده با تجهیزات ضد شورش در ونیز، صحنه غیرعادی است. اما چهارشنبه هفته گذشته، همزمان با شنیده شدن فریاد “زنده باد فلسطین” از سوی معترضین و پخش نوشته هایی تحت عنوان “مرگ در ونیز جایی ندارد”، پلیس ضدشورش در ونیز حضور پیدا کرد.

تجمعات اعتراضی با شعار "مرگ در ونیز جایی ندارد" در دوسالانه ونیز/ اروپا هم اسراییل را پس زد

در این تظاهرات، هنرمندان و خلاقان، خواستار جلوگیری از حضور اسراییل در بینال شدند. آنها در بیانیه های منتشر شده خود اعلام کردند: ما خواستار عدم حضور اسراییل در مراسم هستیم. ما از بینال می خواهیم تا پاویون اسراییل را تعطیل کند.

اما بینال ونیز پایون اسراییلی را تعطیل نکرد. در چنین شرایطی، هنرمند اسراییلی روث پتیر، تصمیم گرفت تا از آثار خود رونمایی نکند و روی پنجره پاویون خود بنویسد: تا آتش بس و توافقی برای تبادل اسرا اتفاق نیوفتد، این پاویون تعطیل باقی خواهد ماند.

بر اساس این گزارش، تا به حال 23 هزار با امضای بیانیه ای خواستار ممانعت از حضور رژیم صهیونیستی در دوسالانه ونیز شده اند.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجمعات اعتراضی با شعار “مرگ در ونیز جایی ندارد” در دوسالانه ونیز/ اروپا هم اسراییل را پس زد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجمعات اعتراضی با شعار “مرگ در ونیز جایی ندارد” در دوسالانه ونیز/ اروپا هم اسراییل را پس زد"، کلیک کنید.