تبیین و گسترش مهدویت در جامعه ضرورت دارد – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

تبیین و گسترش مهدویت در جامعه ضرورت دارد - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ایندکس ایران، حجت الاسلام صفر قربانپور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با اشاره به اهمیت مهدویت از نگاه اسلام اظهار کرد: حضرت مهدی موعود (عج) در نیمه ماه شعبان سال 255 هجری قمری در سامرا از مادری گرانمایه به نام نرجس خاتون بدون نمود آثار حمل از نگاه دیگران به دنیا آمده و ما شیعیان به موعودی چون حضرت ایشان رفتار می کنیم و باور داریم که او شاهد بر اعمال ما است.

وی با بیان اینکه در باب موضوع مهدویت باید در مراکز فرهنگی و مراکزی که مخاطب جوان دارد تبیین صورت بگیرد، گفت: شناخت امام زمان (عج) برای تقویت معرفت دینی و باورهای مذهبی در جامعه بسیار با اهمیت است.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه روز جوان بستر نهادینه کردن مبانی علمی، معنوی می باشد افزود: مساله جوانی جمعیت نیز باید مورد تاکید دستگاه های متولی قرار بگیرد تا مساله جمعیت به ویژه در گیلان به طور جدی در دستور کار قرار بگیرد.

وی با تقدیر از شکوه حضور مردم در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن 1402 که مردم حقیقتاً منجر به شادی روح امام خمینی (ره) شدند چرا که ایشان مردم ایران را همواره مردمی برتر نسبت به مردم صدر اسلام خطاب می کردند، بیان کرد: مردم با خلق عظمت شکوه حضور، با ولایت فقیه پیمان بسته و به یقین باید گفت که توطیه های ترکیبی دشمن را با بصیرت و هوشیاری خنثی نموده و به کوری چشم دشمن رای آری خود را به رخ دنیا کشیدید.

قربانپور خطاب به مسوولان نسبت به اینکه مردم به عهد خود وفا کردند و حالا نوبت به وفای عهد مسوولان است تا با انجام وظیفه خود نسبت به مردم احساس وظیفه کنند، افزود: مردم بصیر و هوشیار ایران اسلامی در انتخابات نیز با حضور مقتدرانه خود بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زده و توطیه های آنان را به کابوسی ابدی تبدیل می کنند.

مردم مسلمان ایران اسلامی خود را کنار مردم غزه می داند

خطیب موقت رشت مردم مسلمان ایران اسلامی همواره خود را کنار مردم غزه می داند و اتفاقات غزه را از یاد نبرده و نخواهد برد، از این رو، جشن اقتدار ملت ایران در راهپیمایی و حضور دشمن شکن در انتخابات دشمنان را مایوس و آنان را به عقب نشینی وا می دارد.

وی با بیان اینکه تمام چشم طمع دشمن به انتخابات مردم ایران است، تصریح کرد: دو انتخابات خبرگان رهبری و نمایندگان مجلس همزمان انجام می شود، در گیلان در خبرگان 6 نفر خود را در معرض انتخاب قرار داده تا چهار نفر عهده دار نمایندگی مردم گیلان باشند بنابراین شایسته است، مردم با دقت و عمیقاً با حق کامل خود، انتخاب دقیق داشته باشند.

قربانپور با اشاره به کثرت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و تاکید بر اینکه شایسته است تا کاندیداها از زیاده روی ها بپرهیزند، تصریح کرد: مردم به سوابق، تعهدات و خدمات کاندیداها بنگرند و به دور از احساسات انتخاب کنند تا با وضع قوانین درست توسط نمایندگان مسیر زندگی هموار باشد چرا که مجلس جلوه و نماد مردم سالاری دینی و کارآمدی نظام دینی و اسلامی است.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی با مبنای شکواییه شکل گرفت و حکم صادر شده که با اسناد باید انجام شود و این موضوع یازده ماه استان را درگیر کرده است، گفت: چرا بعضی ها تصور دارند صرفاً با گزارش و شکواییه باید مسایل را پیش برد آیا نمی توان با ارایه راه حل موضوعات را حل کرد؟

خطیب موقت رشت با تاکید بر اینکه در گیلان مساله سند کشاورزان را دچار مشکل کرده است، افزود: راهکارهایی مانند اصلاح بعضی قوانین، راه حل از مرجع صدور حکم قضایی پیدا و دیگر راه حل ها باید در دستور کار قرار بگیرد تا بیش از این کشاورزان دچار مشکل نشوند لذا نمایندگان، اعضای قوه قضایی و دادگستری این مشکل را برطرف و نارضایتی را کم کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تبیین و گسترش مهدویت در جامعه ضرورت دارد – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تبیین و گسترش مهدویت در جامعه ضرورت دارد – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.