تانک روس قهرمان شد و غش کرد!

تانک روس قهرمان شد و غش کرد!

آفتاب نیوز :

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی کشور روسیه با برگزاری دیدار های نهایی 6 وزن المپیکی برگزار شد و در وزن 97 کیلوگرم عبدالرشید سعدالله یف توانست به عنوان نخست برسد. البته او که در فینال 4-0 از علیخان جبراییلوف عقب افتاده بود و به سختی پیروز شد، به دلیل فشار زیادی که تحمل کرد، پس از مسابقه در کنار تشک از حال رفت و دقایقی روی زمین دراز کشیده بود.

سعدالله یف به دلیل مخالفت کمیته بین المللی المپیک، قادر به حضور در رقابت های کسب سهمیه المپیک نبود و تاکنون حضور او در المپیک منتفی است مگر آنکه فدراسیون کشتی روسیه بتواند با رایزنی این کشتی گیر را به المپیک برساند. 

همچنین ماه گذشته، سرویس مطبوعاتی فدراسیون کشتی روسیه گزارش داد که کمیته بین المللی المپیک سعدالله یف را از شرکت در مسابقات باکو منع کرد.

سعدالله یف که برای ششمین بار قهرمانه روسیه شد در صحبت هایی گفت: اگر من به المپیک برسم، هواداران آنجا عبدالرشید کاملاً متفاوتی را خواهند دید. تمام تلاشم را خواهم کرد و هر چه در توان دارم روی تشک خواهم گذاشت تا قهرمان شوم. امسال اولین سالی است که بعد از مدت ها حضور کامل و مستمری روی تشک داشتم.

فدراسیون کشتی روسیه اعلام کرده به این حکم اعتراض خواهد کرد و تلاش می کند این حکم تغییر کند. خود سعدالله یف نیز این محرومیت را ناعادلانه و غیرمنتظره خواند، چون قبلاً در وضعیت بی طرف کشتی گرفته بود.

سعدالله یف در مجموع 5 طلا و یک نقره جهان و 2 طلای المپیک در کارنامه خود دارد و به دنبال حضور سوم در المپیک است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تانک روس قهرمان شد و غش کرد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تانک روس قهرمان شد و غش کرد!"، کلیک کنید.