بیش از ۱۸ میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات تامین شد – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران به نقل از بانک مرکزی، برای کالاهای اساسی ۴ میلیارد و ۶۹ میلیون دلار، برای کالاهای تجاری و بازرگانی مبلغ ۱۰ میلیارد و ۲۰۸ میلیون دلار و برای خدمات ۳۵۳ میلیون دلار و برای واردات در مقابل صادرات ۳ میلیارد ۴۳۵ میلیون دلار تأمین ارز صورت گرفت.

1

بر اساس این گزارش بانک مرکزی برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی ۳ میلیارد و ۳۲۸ میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ۷۴۱ میلیون دلار و در مجموع ۴ میلیارد و ۶۹ میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز با نرخ ۲۸,۵۰۰ تومان با هدف حمایت از مصرف کنندگان و دسترسی اقشار جامعه به کالاهای ضروری با قیمت ارزان‌تر پرداخت شد.

1

این گزارش حاکی است، تأمین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو» معادل یک میلیارد و ۳۰۲ میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل یک میلیارد و ۴۹۵ میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل ۷۱۰ میلیون دلار، «ماشین آلات و تجهیزات تولید» معادل ۸۳۰ میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» معادل ۴۵۶ میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه‌های صنایع همچنین به ترتیب ۷۹۱، ۱۶۰، ۶۲۶، ۶۶۷ و ۲۹ میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز ۱۱ تیرماه سال جاری دریافت کردند.

3

علاوه بر این گروه‌ها، ۵ میلیارد و ۴۱۵ میلیون دلار ارز نیمایی و یک میلیارد و ۱۵۷ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است. میانگین موزون نرخ ارز یک ماهه منتهی به ۱۳ تیر، ۳۹ هزار و ۱۹۹ تومان برای دلار، ۴۲ هزار و ۸۷ تومان برای یورو، ۱۰ هزار و ۶۷۳ تومان برای درهم و ۵ هزار و ۳۹۱ تومان برای یوآن چین، ۴۴۲ تومان برای روبل و ۱ هزار و ۲۰۳ تومان برای لیر محاسبه شده است.

3

لازم به ذکر است، امروز (چهارشنبه، ۱۳ تیرماه) در تالار اسکناس ارز مرکز مبادله ایران، دلار با نرخ ۴۶ هزار و ۱۶۷ تومان، یورو با نرخ ۴۹ هزار و ۵۶۸ تومان و درهم با نرخ ۱۲ هزار و ۵۷۱ تومان مورد مبادله قرار گرفت. به همین ترتیب تالار حواله ارز، شاهد مبادله دلار با نرخ ۴۳ هزار و ۱۰۶ تومان، یورو با نرخ ۴۶ هزار و ۲۸۲ تومان و درهم با نرخ ۱۱ هزار و ۷۳۷ تومان بود.

5

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیش از ۱۸ میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات تامین شد – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیش از ۱۸ میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات تامین شد – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.