بورس تحصیلی مجارستان وزارت علوم 2024

آفتاب نیوز :

با دریافت بورسیه فول فاند مجارستان شما از پرداخت شهریه معاف هستید و تا پایان تحصیل ماهانه 103 یورو دریافت می کنید. این بورسیه اقامت رایگان و یا کمک 108 یورو در ماه، برای پرداخت هزینه های اقامت در کل مدت بورس تحصیلی در اختیار شما قرار می دهد. همچنین برای پوشش خدمات مراقبت های بهداشتی تحت بیمه درمانی و بیمه پزشکی تکمیلی کمک هزینه 153 یورویی پرداخت می کند. در ادامه توضیحات بیشتری در این باره ارایه می کنیم.

مزایای بورس تحصیلی مجارستان وزارت علوم

هر ساله 100 دانشجو می توانند توسط وزارت علوم و بهداشت ایران برای تحصیل در مجارستان بورسیه شوند. با این بورسیه، دانشجویان از مزایای ویژه ای برخوردار هستند که در ادامه به آن می پردازیم.

 1. رایگان شدن شهریه دانشگاه
 2. کمک هزینه زندگی (کارشناسی ارشد ماهانه 120 یورو، دکتری 400 یورو): این موضوع باعث می شود علاقه مندان به تحصیل در مجارستان با آرامش بیشتری به تحصیل بپردازند و از نظر تامین هزینه های زندگی، خیال آسوده تری داشته باشند و مشغول شغل اصلی خود، یعنی درس خواندن باشند.
 3. کمک هزینه مسکن: در صورت عدم استفاده از خوابگاه مبلغ 120 یورو به دانشجویانی که قصد تحصیل در مجارستان در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارند، پرداخت می گردد.
 4. بیمه سلامت: باتوجه به گران بودن هزینه های درمانی در اروپا، یکی از مهم ترین کاربرد ها و مزایای این بورسیه، تامین بیمه سلامت بوده که یک تکیه گاه امن روانی و فکری را برای داوطلبین و خانواده های آن ها مهیا می کند.

 مخاطبان هدف برای دریافت بورس تحصیلی مجارستان وزارت علوم

متقاضیانی که برای برنامه بورس تحصیلی درخواست می کنند، باید مشمول معیار های زیر باشند:

 • متقاضیان نمی توانند شهروند مجارستان باشند
 • متقاضیان باید در تاریخ 31 آگوست 2024 حداقل 18 سال سن داشته باشند
 • متقاضیان باید توسط یک شخص معرفی شده باشند.
 • متقاضیان باید تابعیت مشابهی با شخص معرف خود داشته باشند.

نکات مهم برای دریافت بورس تحصیلی مجارستان وزارت علوم

Stipendium Hungaricum در تمامی رشته ها از جمله تحصیل دندانپزشکی در مجارستان، پزشکی، داروسازی و… پذیرای جذب دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

بورس تحصیلی مجارستان وزارت علوم 2024

دانشجویان دکترا باید شرایط زیر را در راستای دریافت بورسیه دارا باشند:

 • حداکثر سن داوطلب 33 سال
 • حداقل معدل کارشناسی ارشد 17
 • حداقل معدل کارشناسی 15
 • حداقل نمره زبان معادل 5. 5 آیلتس

شرایط پذیرش بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد:

 • حداکثر سن داوطلب 30 سال
 • حداقل معدل کارشناسی 15
 • حداقل نمره زبان معادل 5.5 آیلتس

فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت خارج کشور:

دانشجویان دکتری می توانند برای تکمیل پروژه خود به یک دوره کوتاه مدت شش ماهه به خارج از کشور اعزام شوند. متقاضیانی که واجد شرایط مندرج در آیین نامه و شیوه نامه هستند، می توانند از طریق موسسه محل تحصیل خود و در چهارچوب سهمیه اختصاصی، برای گذراندن فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت در خارج از کشور اقدام نمایند.

بیشتر متقاضیان ایرانی برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان و تحصیل پزشکی، اقدام به درخواست پذیرش می کنند. دلیل این امر می تواند دانشگاه های معتبر در این کشور باشد که دوره های خود را به زبان انگلیسی برگزار می کنند. برای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان و همچنین سایر رشته های پزشکی، دانشگاه ها معمولاً ورودی هایی در نظر می گیرند که شامل آزمون کتبی و شفاهی (مصاحبه) می باشد. دانشجویان برای شرکت در آزمون ورودی بیشتر دانشگاه های معتبر، می توانند به کالج مک دنیل مراجعه کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره شرایط و ضوابط آن، می توانید با مشاوران راه دانشجویان نوین آسیا تماس بگیرید.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در گروه پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان عبارت اند از:

 • دانشگاه سگد
 • دانشگاه اتوش لرند
 • دانشگاه اروپای مرکزی
 • دانشگاه سملوایز
 • دانشگاه پچ
 • دانشگاه دبرسن

مراحل درخواست برای بورس تحصیلی مجارستان از طریق وزارت علوم

متقاضیانی که می خواهند از بورسیه تحصیل در مجارستان استفاده کنند، باید در مرحله اول به کمیته بورسیه تحصیلی مجارستان و دانشگاه مورد نظر، درخواست خود را ارسال کنند. درصورتی که درخواست متقاضی مورد موافقت قرار گیرد، این فرصت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد تا بخش عمده ای از هزینه های تحصیل را با استفاده از بورسیه تامین و همچنین از سایر مزایای آن نیز بهره مند گردند.

مراحل درخواست برای بورس تحصیلی مجارستان از طریق وزارت علوم

متقاضیان باید ابتدا در سامانه معرفی شده توسط بنیاد بورس مجارستان ثبت نام و مدارک خود را بارگذاری نمایند و در سامانه سجاد) سازمان امور دانشجویان) (portal.saorg.ir) بورسیه دولت های خارجی ثبت نام نمایند.

گزینش اولیه: پس از بررسی مدارک توسط کمیته بورسیه امور دانشجویان ایران، اسامی برگزیدگان توسط دولت ایران به کمیته Stipendium ارسال می شود، همچنین به متقاضیان اعلام می شود که در گزینش اولیه موفق شده اند یا خیر.

گزینش دوم: متقاضیان توسط دانشگاه های مجارستان بر اساس سوابق تحصیلی خود، دعوت به مصاحبه می شوند.

بورسیه ای که دولت مجارستان در اختیار دانش آموزان بین المللی قرار می دهد، از بهترین فرصت های تحصیل رایگان است. هر ساله 100 دانشجو می توانند توسط وزارت علوم و بهداشت ایران برای تحصیل در مجارستان بورسیه شوند.

تحصیل در این کشور فرصتی منحصربه فرد برای دانشجویان بین المللی به منظور بهره مندی از آموزش باکیفیت بالا، زندگی در یک محیط امن و هزینه های مقرون به صرفه است.

علاقه مندان به ادامه تحصیل در خارج از کشور، ابتدا باید در سامانه معرفی شده توسط بنیاد بورس مجارستان ثبت نام کرده و همچنین در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان (portal.saorg.ir) اقدام به ثبت نام اولیه و ثبت درخواست بورسیه دولت های خارجی نمایند. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با موسسه راه دانشجویان نوین آسیا در ارتباط باشید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بورس تحصیلی مجارستان وزارت علوم 2024" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بورس تحصیلی مجارستان وزارت علوم 2024"، کلیک کنید.