بشنوید | چرا در ماه شعبان روزه می گیرند؟

بشنوید | چرا در ماه شعبان روزه می گیرند؟

روزه گرفتن در ماه شعبان بسیار تاکید شده است و پیامبر اکرم(ص) اول ماه شعبان منادی را به داخل کوچه ها می فرستاد تا صدا بزند ای مردم مدینه و یثرب ماه شعبان ماه من پیامبر است و مرا با روزه گرفتن یاری کنید.

به گزارش ایندکس ایران، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی – استاد اخلاق و حوزه – در مورد اهمیت روزه گرفتن در ماه شعبان می گوید: امام علی(ع) روایت می کند از زمانی که پیامبر(ص) این ندا را سر دادند روزه ما در ماه شعبان ترک نشد.

این استاد اخلاق تاکید کرد که تعداد روزه ها مهم نیست و هرکسی به هر اندازه ای که توان دارد روزه بگیرد.

رفیعی با بیان اینکه ماه شعبان یک فرق با ماه رمضان دارد، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) در مورد تفاوت این ماه با ماه رمضان می گوید «هرکسی در این ماه روزه بگیرد من پیامبر(ص) را یاری کرده است».

وی با بیان اینکه در تمام این ماه، هزار بار بگوید «لا اِلهَ اِلاَّ اللّهُ، وَلانَعْبُدُ اِلاَّ اِیّاهُ، مُخْلِصینَ لَهُ الدّینَ، وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ» تصریح کرد: مناجات شعبانیه در این ماه بسیار پرمعنا و خوب است و حتما بخوانید. امام راحل در مورد این مناجات می فرمایند «من ندیدم که یک مناجاتی را همه ایمه خوانده باشند».

این استاد اخلاق تصریح کرد: برخی مناجات مخصوص یکی از اهل بیت(ع) است، مثل مناجات امین الله امام سجاد(ع)، دعای عرفه امام حسین(ع)، زیارت جامعه کبیره امام هادی(ع) و دعای صباح که مخصوص امیرالمومنین(ع) است.

رفیعی در پایان تاکید کرد: در مناجات شعبانیه کلمات زیبا و پرمعنای زیادی وجود دارد که حتما باید به آنها اهمیت داد.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بشنوید | چرا در ماه شعبان روزه می گیرند؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بشنوید | چرا در ماه شعبان روزه می گیرند؟"، کلیک کنید.