با «جزیره جهنم» آشنا شوید+عکس

هاشیما، جزیره کوچکی در ساحل ژاپن که دهه ها متروکه مانده است، برای ساکنان قبلی خود حکم یک جهنم را داشت. این جزیره که با نام جزیره گونکانجیما یا جزیره کشتی جنگی نیز شناخته می شود، مشهورترین جزیره متروکه ناگاساکی از میان 505 جزیره غیرمسکونی آن است.

به گزارش ایندکس ایران، به نقل از مجله ایندکس ایران، این جزیره در سال 1887 کشف و از زمانی که در سال 1890 توسط میتسوبیشی خریداری شود، به عنوان معدن مهم زغال سنگ مورد استفاده قرار می گرفت.

ساختمان های بتنی بلندی در آن ساخته شد که اولین آنها در سال 1916 به وسیله زندانیان کره ای و چینی در شرایط طاقت فرسا بنا نهاده شدند. تا 1300 نفر از آن نیروی کار اجباری در اثر حوادث زیرزمینی، خستگی و سوءتغذیه در هاشیما جان باختند.

هزاران زندانی کره ای و چینی از سال 1930 تا پس از جنگ جهانی دوم مجبور به کار در هاشیما شدند که برخی هرگز نتوانستند آن را ترک کنند.

بازماندگان بعدها گفتند آنها این جزیره را «جزیره زندان» یا «جزیره جهنم» می نامیدند، نه هاشیما یا جزیره کشتی جنگی.

با «جزیره جهنم» آشنا شوید+عکس

پس از جنگ، بسیاری از مردم ژاپنی به این جزیره نقل مکان کردند تا در آن کار کنند و هر نفر تنها 1.5 متر فضای زندگی داشت. در اوج خود، 5,300 نفر در فضای 480 در 160 متری جزیره که مرکز ملی استخراج زغال سنگ بود، زندگی می کردند.

با «جزیره جهنم» آشنا شوید+عکس

اما معادن زغال سنگ خالی شد و با تعطیل شدن آن در سال 1974، هاشیما برای 40 سال متروکه ماند.

ساختمان های بتنی که قبلاً استوار به نظر می رسیدند، شروع به فروریختن کردند. با اینحال، برخی به دلیل تاریخ تاریک این جزیره، با وجود خطرات، برای دیدن آن می روند. البته دولت مقاوم سازی هایی برای حفظ امنیت بازدیدکنندگان انجام داده است.

با «جزیره جهنم» آشنا شوید+عکس

این جزیره تا سال 2002 متعلق به میتسوبیشی بود. سپس تحت مالکیت شهر ناکازاکی قرار گرفت و در نهایت در سال 2005 به شهر تاکاشیما تعلق گرفت.

با «جزیره جهنم» آشنا شوید+عکس

در سال 2015، هاشیما در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. امروزه این جزیره بتنی متروکه شبیه جنگلی از ساختمان های متروک احاطه شده با دیوار دریایی بزرگ است.

با «جزیره جهنم» آشنا شوید+عکس

دولت ژاپن با تایید وجود نیروی کار اجباری در هاشیما اعلام کرد: «تعداد زیادی از کره ای ها و عده ای دیگر بر خلاف میل خود به این جزیره آورده شدند و در دهه 1940 در شرایط سخت مجبور به کار در جزیره هاشیما بودند».

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با «جزیره جهنم» آشنا شوید+عکس" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با «جزیره جهنم» آشنا شوید+عکس"، کلیک کنید.