بازیچه های صهیونیسم – ایندکس ایران

بازیچه های صهیونیسم - ایندکس ایران

زمانی آریل شارون نخست وزیر ملعون رژیم اشغالگر قدس در موضع گیری گفته بود که «اگر مردم امریکا بفهمند که تا چه اندازه کشورشان تحت کنترل صهیونیست ها و لابی های متحد آن ها است، قطعا علیه حکام کشورشان قیام خواهند کرد»؛ مثالی که ظاهرا در مورد کانادا نیز صدق می کند!

به گزارش ایندکس ایران، به نقل از الف؛ به تازگی کمیته قضایی مجلس عوام کانادا در اقدامی جنجالی و عجیب، طرح «تروریستی» اعلام کردنِ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به صحن این مجلس ارایه کرد و این طرح نیز با 327 رای موافق تصویب شد. رویدادی که با بازتاب های بین المللی قابل توجهی همراه شد و بسیاری از ناظران و تحلیلگران انجام این اقدام آن هم تنها کمی پس از اجرای موفقیت آمیز عملیات وعده صادق از سوی کشورمان علیه رژیم اشغالگر قدس را پالسی روشن از همراهی کانادا با سیاست های صهیونیست ها علیه کشورمان ارزیابی کردند.

در این میان، جوزپ بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز چندی پیش در موضع گیری گفت که “در شرایط کنونی، از لحاظ حقوقی نمی توان سپاه را در لیست گروه های «تروریستی» قرار داد. اولاف شولتس صدراعظم آلمان نیز گفته بود که این اقدام نیاز به بررسی های قانونی بیشتر دارد. حتی انگلیس نیز اعلام کرده که اقدام مذکور می تواند برای این کشور ایجاد آسیب و چالش کند. با این همه، در رابطه با اقدام  اخیر مجلس عوام کانادا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «تروریستی» خواندن این نهاد، توجه به دو نکته ضروری به نظر می رسد. 

اولا، اساسا نَه مجلس عوام کانادا و نه مجلس هیچ کشور دیگری در جایگاهی نیست که یک نیروی رسمی نظامی در کشوری دیگر را که دولت آن از حیث بین المللی مشروعیت دارد و به رسمیت شناخته شده، تروریستی اعلام کند. در مورد مجلس عوام کانادا، اقدام این نهاد در «تروریستی» خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ریشه در بی توجهی گسترده و عمیق پارلمان کانادا به اصول ابتدایی حقوق بین الملل دارد و البته که ارتکاب این فعل غیرقانونی، در نوع خود دخالت صریح در امور داخلی و حاکمیت دیگر کشورها نیز محسوب می شود. 

به بیان ساده تر، پارلمان کانادا در مقام یک نهاد قانونگذار، حتی ابتدایی ترین اصول در حوزه حقوقی و قانونی را نیز رعایت نکرده است. 

دوم اینکه باید این سوال را پرسید که چرا اجرای عملیات وعده صادق از سوی ایران که در حقیقت اقدام کشورمان در دفاع از خود و ارایه پاسخ مشروع در رابطه با حمله تروریستی رژیم اشغالگر قدس به کنسولگری کشورمان در دمشق و به شهادت رساندن شماری از فرماندهان ایرانی بود، موجب عصبانیت مقام ها و نمایندگان مجلس عوام کانادا شده است؟ آیا اگر یک مرکز دیپلماتیک دولت کانادا در خارج از این کشور مورد حمله مستقیم یک بازیگر خارجی قرار گیرد، این کشور و دولت آن سکوت خواهند کرد؟ 

اقدام ایران در هدف قرار دادن اراضی اشغالی در قالب عملیات وعده صادق، کاملا مبتنی بر اصول حقوق بین الملل بود بنابراین، بهتر است که مقام های کانادایی آبروی خود و کشورشان را خرج رژیمی نکنند که تاکنون موجب کشته، مفقود و مجروح شدن بیش از 100 هزار انسان بیگناه در نوار غزه شده و مقام های ارشد آن نیز با اتهامات جدی با محوریت نسل کشی و ارتکاب به جنایت علیه بشریت در نهادی نظیر دیوان بین المللی دادگستری رو به رو هستند. 

آیا بهتر نیست کمی به تروریستی اعلام کردن یک ارتش و رژیم اشغالگر بیندیشند که بیشترین قطعنامه های حقوق بشری سازمان ملل متحد تاکنون علیه آن صادر شده است؟ البته شاید این توانایی و ظرفیت در آن ها وجود ندارد.

به یاد داشته باشیم که زمانی آریل شارون نخست وزیر ملعون رژیم اشغالگر قدس در موضع گیری گفته بود که «اگر مردم امریکا بفهمند که تا چه اندازه کشورشان تحت کنترل صهیونیست ها و لابیهای متحد آن ها است، قطعا علیه حکام کشورشان قیام خواهند کرد»؛ مثالی که بعید است در مورد کانادا نیز صدق نکند! 

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازیچه های صهیونیسم – ایندکس ایران" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازیچه های صهیونیسم – ایندکس ایران"، کلیک کنید.