بازداشت متهم به قتل پیرمرد ثروتمند – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

بازداشت متهم به قتل پیرمرد ثروتمند - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران، سردار علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: سیزدهم فروردین ماه امسال، فردی هراسان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و به اپراتور گفت: یکی از اقوام نزدیکم که به‌تنهایی در خانه خود زندگی می‌کند، تلفن همراهش خاموش است، اکنون جلوی درب خانه او در سعادت‌آباد هستم اما موفق به دیدنش نشدم، بوی شدید گاز نیز به مشام می‌رسد، لطفاً کمک کنید.

وی افزود: با اعلام این خبر، عوامل آتش‌نشانی شهرداری تهران پای در طبقه پنجم خانه موردنظر گذاشتند و درب را با دستور قضائی باز کردند اما لحظه‌ای بعد جسد خون‌آلود مرد میانسال کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: طولی نکشید که ماجرای این قتل هولناک در بیسیم‌های کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پیچید و خیلی زود تیم بررسی صحنه جرم در صحنه جنایت حاضر شد.

سردار گودرزی گفت: تیم جنایی به‌محض حضور در خانه موردنظر جسد مردی حدوداً ۶۰ ساله را مشاهده کردند که دست و پاهایش با طناب بسته شده بود و هدف ۹ ضربه چاقو قرار گرفته بود، بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد که همسایه‌ها در ساختمان صدای درگیری را شنیده‌اند و آثار سرقت (عتیقه) در صحنه جرم نیز وجود دارد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت متذکر شد: تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت که چندی قبل اعضای خانواده مقتول به خارج از کشور مهاجرت کردند و او که بازنشسته بوده به‌تنهایی زندگی می‌کرده است همچنین عامل جنایت پس از ارتکاب قتل شیر فلکه گاز خانه را باز گذاشته است.

وی افزود: در نخستین گام مأموران تیم تشخیص هویت اقدام به انگشت‌نگاری از روی جسد و صحنه جرم کردند تا ردپایی از عامل جنایت پیدا کنند و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مأموریت یافتند با اقدامات اطلاعاتی و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف خانه موردنظر بررسی‌های خود را در رابطه با این پرونده ادامه دهند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: تیم جنایی در نخستین‌گام با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی متوجه شدند که مرد جوانی به خانه مقتول رفت‌وآمد داشته است که همین موضوع شک همکاران را برانگیخت.

وی گفت: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در این شاخه از تحقیقات با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی هویت متهم را شناسایی کردند و پس از کسب مجوزهای لازم قضائی موفق به بازداشت مرد جوان در یک عملیات منسجم شدند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه وسایل با ارزش و عتیقه‌های پیرمرد کشته‌شده از مخفیگاه متهم کشف شده است، خاطرنشان کرد: متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت متهم به قتل پیرمرد ثروتمند – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت متهم به قتل پیرمرد ثروتمند – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.