بازداشت زورگیران سلاح به دست/2 سارق کارخانه های جنوب تهران دستگیر شدند

بازداشت زورگیران سلاح به دست/2 سارق کارخانه های جنوب تهران دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری عاملان سرقت از چندین کارخانه و نیز بازداشت 2 سارق زورگیر در جنوب تهران خبر داد.

سرهنگ محمدقاسم طرهانی در گفت وگو با ایندکس ایران در تشریح جزییات این خبر گفت: چند روز پیش و به دنبال وقوع سرقت از کارخانه ای در محدوده باقرشهر عوامل کلانتری 175 رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داده و با انجام تحقیقات ابتدایی متوجه شدند که سارقان اقدام به شناسایی کارخانه های تعطیل کرده و پس از آن با شیوه و شگردی خاص قفل در کارخانه را باز کرده و با دستگاه هوا برش اقدام به برش قطعات آهنی و سرقت قطعات دستگاه ها کرده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: تیم عملیات کلانتری باقرشهر با پوشش دهی نقاط احتمالی حضور سارقان و با گشت زنی های هدفمند، سرانجام موفق به شناسایی دو سارق که در این سرقت حضور داشتند، شدند. متهمان پس از مشاهده ماموران بلافاصله متواری شده و به هشدار های ماموران بی توجهی کردند، با این وجود پس از دقایقی تعقیب و گریز ماموران این افراد را در یک عملیات ضربتی پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. 

طرهانی با اشاره به انتقال متهمان به مقر انتظامی و انجام بازجویی از آن گفت: این افراد پس از انتقال به کلانتری باقرشهر در تحقیقات ابتدایی به بیش از پنج فقره سرقت از کارخانه های متروکه در این شهرستان اعتراف کردند. در ادامه نیز برای این دو نفر پرونده ای تشکیل شده و آنان به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. 

بازداشت زورگیران سلاح به دست

فرمانده انتظامی شهرستان ری همچنین از دستگیری دو سارق که اقدام به زورگیری از مردم با تهدید چاقو در محدوده شهرری کرده بودند، خبر داد و گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت و زورگیری در شهرری، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار تیم عملیات و عوامل گشت کلانتری 131 شهر ری قرار گرفت و سرانجام روزگذشته ماموران با پوشش دهی انتظامی نقاط جرم خیز یک دستگاه موتور سیکلت دو ترک را درحال زورگیری از شهروندان مشاهده کردند.

وی با بیان اینکه ماموران سریعاً برای دستگیری افراد وارد عمل شدند، گفت: سارقان به محض مشاهده پلیس از محل متواری شدند و در همین راستا نیز عملیات تعقیب و گریز میان ماموران و دو متهم آغاز شد. در نهایت نیز سارقان پس از طی مسافتی تعقیب و مراقبت با استفاده از قانون بکارگیری سلاح و شلیک تیر هوایی موفق به متوقف کردن موتورسیکلت شده و هر دو سارق را در اقدامی ضربتی دستگیر  و به مقر انتظامی منتقل کردند.

طرهانی با بیان اینکه ماموران در بازرسی اولیه از دو متهم تلفن همراه مسروقه متعلق به یکی از شهروندان را کشف کردند، گفت: دو متهم به مقر انتظامی منتقل شده وتحت بازجویی قرار گرفتند که در آنجا دو متهم علیرغم انکارهای اولیه در مواجهه با دلایل و مستندات پلیس و رویارویی با مالباختگان به جرم خود اعتراف کردند. همچنین این افراد تاکنون از سوی هفت شاکی مورد شناسایی قرار گرفته اند. تحقیقات در خصوص پرونده این افراد همچنان ادامه دارد.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت زورگیران سلاح به دست/2 سارق کارخانه های جنوب تهران دستگیر شدند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت زورگیران سلاح به دست/2 سارق کارخانه های جنوب تهران دستگیر شدند"، کلیک کنید.