بازداشت بیش از 11 هزار شکارچی غیرمجاز در کشور/ کشف بیش از 4000 قبضه سلاح از سوی محیط بانان

بازداشت بیش از 11 هزار شکارچی غیرمجاز در کشور/ کشف بیش از 4000 قبضه سلاح از سوی محیط بانان

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا از کشف بیش از 4000 قبضه سلاح شکاری غیرمجاز ازسوی محیط بانان یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور در 11 ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایندکس ایران، سردار رضا بنی اسدی فر در این باره گفت: حفظ محیط زیست و بقای آن برای نسل های آینده یکی از معیارهای سنجش توسعه پایدار در کشور محسوب می شود و به عبارتی دیگر توجه به محیط زیست یکی از شاخصه های توسعه پایدار در کشور است. لذا بی توجهی یا کم توجهی به محیط زیست، مشکلات زیست محیطی عدیده ای را برای موجودات زنده به همراه خواهد داشت.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا با بیان اینکه پلیس در کنار دیگر نهادهای همکار مسیولیت امنیت کل جامعه را عهده دار است، افزود: با تعامل بسیار خوب پلیس و مجموعه محیط زیست شاهد موفقیت های بیش از پیش در ارتباط با جرایم این حوزه هستیم.

وی با تصریح بر اینکه محیط بانی یکی از مشاغل سخت است، اظهارکرد: حفظ حیات وحش و حیات بشر وظیفه خطیری است که بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته و اگر عشق و علاقه در کنار انگیزه نباشد نمی توان این مهم را به درستی انجام داد. در این میان محیط بانان با حضور در مناطق تحت مدیریت و برگزاری جلسات توجیهی با بخشداران و دهیاران سراسر کشور می توانند نتایج مهمی را در جهت پیشبرد اهداف این یگان برای ایجاد فضا و ساز و کار تبلیغاتی در بستر مسایل زیست محیطی در سراسر کشور به دست آورند.

بنی اسدی فر با تاکید بر اینکه یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیم 150 شهید، بالاترین تعداد شهدا را در میان سایر یگان های حفاظت دارد، خاطرنشان کرد: گشت زنی مداوم به صورت خودرویی، موتوری و پیاده در مناطق صعب العبور به صورت شبانه روزی توسط محیط بانان در سراسر کشور ایندکس ایران تاییدی بر آن است.

وی با تشرح عملکرد 11 ماهه این یگان در سال جاری گفت: مقابله با صید غیر مجاز آبزیان با 55 هزار و 568 و شکار غیرمجاز پستانداران با هزار و 624 مورد، به ترتیب 13 و هشت درصد افزایش داشته است.

 بنی اسدی فر با اشاره به اینکه برخورد با زنده گیری پرندگان با چهار هزار و 39 عدد و پستانداران با هزار و 50 راس نسبت به سال گذشته به ترتیب 17 و 3 درصد رشد داشته است، اظهار کرد: برخورد با شکارچیان غیر مجاز بصورت جدی در دستور کار این یگان قرار داشته و در 11 ماهه گذشته با دستگیری 11 هزار و 261 نفر و کشف چهار هزار و 689 قبضه سلاح شکاری غیر مجاز؛ افزایش 18 درصدی دستگیری و کشف را در این حوزه شاهد بودیم.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا با تاکید بر اینکه جامعه محیط بانی کشور 150 شهید و 300 جانباز را تقدیم حفاظت از محیط زیست کرده است، خاطرنشان کرد: این شغل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ولی آنطور که باید و شاید به آن پرداخته نمی شود، لذا ما تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا زحمات این عزیزان بازتاب گسترده تری داشته باشد.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت بیش از 11 هزار شکارچی غیرمجاز در کشور/ کشف بیش از 4000 قبضه سلاح از سوی محیط بانان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت بیش از 11 هزار شکارچی غیرمجاز در کشور/ کشف بیش از 4000 قبضه سلاح از سوی محیط بانان"، کلیک کنید.