بارندگی های وحشتناک در سیستان و بلوچستان/ 400 هزار نفر درگیر سیل هستند

این طور نشود که منطقه دشتیاری را آب برده باشد و مسیولین مرکز نشین را خواب

سیل در جنوب سیستان فاجعه آفریده است و مردم در راهبدان این سیل گرفتار شده اند. از طرفی مدیریت بحران استان و دیگر نقاط کمک قابل توجهی به بازسازی مسیر ها نکرده و طبق شنیده های محلی، نیاز به بالگرد برای انتقال بیماران و بسته های معیشتی جدی است.

بارندگی های وحشتناک در سیستان و بلوچستان/ 400 هزار نفر درگیر سیل هستند

آفتاب نیوز :

معین الدین سعیدی، نماینده مجلس، درباره سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: متاسفانه با بارندگی های وحشتناک اخیر که از توفان گونو هم سخت تر بود. در شهرستان های جنوب استان به شدت دچار سیل هستیم. زیرساخت مدیریت بحران وجود ندارد و از طرفی هم تمام راه های اصلی مخصوصا در شهرستان های چابهار و کنارک و قصر قند مسدود شده اند. در این شرایط ما انتظار داریم که مقداری به مردم توجه کنند و انتخابات همه چیز را تحت تاثیر قرار ندهد. من از هلال احمر و مدیریت بحران تقاضا دارم که عنایت داشته باشند و انتظار داریم ارتش با بالگرد هایشان مردم را تنها نگذارند. اینطور نشود که منطقه دشتیاری را آب برده باشد ومسیولین مرکز نشین را خواب؛ من خواهش دارم که توجه کنند و در بحث بالگرد و زیرساخت های لازم در حوزه بازکردن معابر و کمک های معیشتی که به شدت لازم داریم کمک کنند.

وی درباره تلفات این سیل بیان کرد: تا این لحظه فوتی نداشتیم، اما بحث جدی این است که مسیر ها، چون مسدود هستند، امکان یک دسترسی جدی وجود ندارد و شاید اتفاقاتی افتاده باشد، اما گزارشی نرسیده باشد. مردم به شدت پای کار هستند، ما قایق ها را آوردیم از طرف مجموعه های دست اندر کار کمکی نشده است. مادران باردار و بیماران به شدت دچار مشکل هستند.

او در رابطه با فقدان بالگرد اظهار داشت: وجود بالگرد باعث می شود بیماران حاد و مخصوصا مادران باردار نجات پیدا کنند. بالگرد دانشگاه علوم پزشکی خراب است و دوستان هلال احمر هم نتوانستند بالگرد ارسال کنند. ارتش و سپاه هم که بیشترین بالگرد ها را دارند هم انتظار داریم تمام مجموعه ها امکاناتشان را به میدان بیاورند. شرایط لحظه به لحظه سخت تر می شود و حجم آب گرفتگی به گونه ایست که مردم آن را تجربه نکرده اند. زیرساخت مدیریت بحران کلا وجود ندارد و جاده ها و پل ها زیر آب هستند. کانون بحران در دشتیاری بزرگ است که شامل بخشی از تلنگ و پیرسهراب و دمپک می شود. مجموع جمعیت افرادی که درگیر سیل هستند نزدیک 400 هزار نفر هستند. 150 روستا به شدت دچار چالش هستند.

سعیدی درباره نیاز های سیستان گفت: شرایط معیشتی بسیار سخت شده و مردم در بحث نان و بسته های غذایی به شدت دچار مشکل هستند و من همین الان سازمان هلال احمر برای پیگیری این قضایا آمده ام. نگرانی ما این است که با وجود انتخابات جان مردم را در نظر نگیرند و انتظار داریم تمام مجموعه ها در حوزه بحران کشور و سازمان حلال احمر کمک کنند. خواستم خواهشی کنم از عزیزانمان که در انتخابات هستند؛ ضمن آرزو یک انتخابات پرشور، انتظار داریم از عزیزانی که از فضای مجازی استفاده می کنند، بعدا دنبال محدود کردن فضای مجازی نباشند و از این بستر بتوانند برای کمک به مردم استفاده کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارندگی های وحشتناک در سیستان و بلوچستان/ 400 هزار نفر درگیر سیل هستند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارندگی های وحشتناک در سیستان و بلوچستان/ 400 هزار نفر درگیر سیل هستند"، کلیک کنید.