اگر زیاد با موبایل کار می کنید حتما این سبزی را بخورید

اگر زیاد با موبایل کار می کنید حتما این سبزی را بخورید

آفتاب نیوز :

کدو سبز، از لحاظ علم گیاه شناسی، در بخش میوه ها جای دارد، ولی از نظر آشپزی و خورد و خوراک در بخش سبزیجات قرار دارد. این خوراکی دارای ارزش غذایی بالایی است و حاوی ویتامین ها و مواد مغذی فراوانی است که در پایین آوردن چربی خون و لاغری نیز مفید می باشد.

مواد مغذی در کدو

کدو سبز از نظر تغذیه ای به عنوان یک منبع خوب ویتامین C، ویتامین A. (به دلیل داشتن سطوح بالای کاروتنویید ها مانند بتاکاروتن)، منیزیم، پتاسیم، مس، فیبر، فولات، فسفر و ریبوفلاوین شناخته می شود.

اگر زیاد با موبایل کار می کنید و سرتان توی گوشی است، حتما کدو سبز بخورید.

خوردن کدو سبز بخاطر بتاکارتن آن از آسیب به چشم جلوگیری می کند

کدو سبز همچنین یکی از بهترین منابع غذایی منگنز نیز می باشد.

این گیاه مقدار قابل توجهی از ویتامین B 1 و B 6 مورد نیاز بدن را نیز تامین می کند.

از دیگر مواد مغذی موجود در کدو سبز می توان به پروتیین، روی، کلسیم، آهن، نیاسین، تریپتوفان، ویتامین K. و… اشاره کرد.

فواید کدو سبز در جلوگیری از بیماری ها

کدو سبز یکی از بهترین غذا هایی است که به پیشگیری از بیماری اسکوربوت، کبودی و… که در نتیجه ی کمبود ویتامین C. به وجود می آید کمک می کند.

از خطر ابتلا به ام اس و سرطان کولون (روده بزرگ) محافظت می کند.

حاوی عناصر ضد سرطانی

به پیشگیری از آترواسکلروزیس (گرفتگی عروق) و بیماری های قلبی در دیابتی ها کمک می کند و همچنین خطر حمله ی قلبی و سکته ی مغزی را به وسیله ی کاهش فشار خون بالا، کاهش می دهد.

کدو سبز از اکسیداسیون کلسترول که یکی از دلایل اصلی تجمع کلسترول در دیواره ی رگ های خونی می باشد جلوگیری می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر زیاد با موبایل کار می کنید حتما این سبزی را بخورید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر زیاد با موبایل کار می کنید حتما این سبزی را بخورید"، کلیک کنید.