انفجار مرگبار مین در ارتفاعات اشنویه

انفجار مرگبار مین در ارتفاعات اشنویه

آفتاب نیوز :

 سید علی ترابی اظهار کرد: این افراد که در ارتفاعات مرزی «مامسال» و حین هنگام برداشت گیاهان بهاری دچار این حادثه شده اند.

وی با اشاره به حضور نیرو های امداد در محل انفجار مین افزود: در این حادثه یک نفر از اهالی روستای میرآباد اشنویه جان خود را از دست داد و 2 نفر همراه وی نیز بر اثر ترکش های انفجار و موج آن مصدوم شدند.

ترابی از شهروندان خواست بدون هماهنگی و همراهی افراد محلی آگاه از تردد در معابر مرزی و محل های مین گذاری شده خط مرزی خودداری کنند.

طی یک ماه گذشته چهار نفر دیگر نیز که برای جمع آوری گیاهان بهاری عازم ارتفاعات اشنویه شده بودند جان خود را از دست دادند.

از این تعداد نفر 2 نفر به دلیل ایست قلبی و 2 نفر دیگر هم بر اثر مین و مواد منفجره کشته شدند.

آذربایجان غربی و منطقه مرزی جنوب استان یکی از مهمترین رویشگاه های گیاهان کوهی خوراکی و دارویی در کشور به شمار می رود و از نظر تنوع گیاهان رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

آمار دقیقی از میزان برداشت این نوع گیاهان در استان وجود ندارد، اما هر ساله صد ها تن گیاه خودرو برداشت می شود که علاوه بر بازار های محلی به استان های همجوار نیز ارسال می شود.

اشنویه در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور های عراق و ترکیه واقع شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انفجار مرگبار مین در ارتفاعات اشنویه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انفجار مرگبار مین در ارتفاعات اشنویه"، کلیک کنید.