الزام حضور مددکار در بیمارستان های بالای 30 هزار مراجعه کننده در سال

الزام حضور مددکار در بیمارستان های بالای 30 هزار مراجعه کننده در سال

مشاور اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: حضور مددکار در بیمارستان های بالای 30 هزار مراجعه کننده در سال الزامی می شود.

به گزارش ایندکس ایران، دکتر محمدمهدی فروزانفر در حاشیه برگزاری اجلاس معاونان درمان دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تالار شهید سلیمانی وزارت بهداشت گفت: مطالعات نشان داده که حضور مددکاران در بیمارستان ها بویژه در بخش هایی مانند اورژانس ها که بیماران در شرایط استرس زیادی قرار دارند، موجب ارتقای خدمات درمانی می شود.

وی با بیان این که وظیفه مددکار صرفا پیگیری مشکلات مالی بیماران نیست، افزود: وجود مددکار در بیمارستان ها از نظر روحی و روانی کمک حال زیادی برای بیماران است و ما این مساله را در بازدیدهای متعدد از بیمارستان ها، از نزدیک مشاهده کرده ایم.

مشاور اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: مددکار با مراحل درمان و پروسه انجام کار در بیمارستان، بیماران را آشنا می کند. لذا در اورژانس های شلوغ، پیگیری کار بیمارانی که مستاصل هستند و پاسخگویی به پرسش های آنان توسط مددکار به طور چشمگیری به روند درمان کمک می کند.

فروزانفر تاکید کرد: در آیین نامه ارتقای خدمات اورژانس ها که به امضای نهایی خواهد رسید و ابلاغ خواهد شد حضور مددکار در بیمارستان هایی که بالای 30 هزار مراجعه کننده در سال دارند، الزامی می شود.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "الزام حضور مددکار در بیمارستان های بالای 30 هزار مراجعه کننده در سال" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "الزام حضور مددکار در بیمارستان های بالای 30 هزار مراجعه کننده در سال"، کلیک کنید.