اروپا سیزدهمین بسته تحریم ها را علیه روسیه اعلام کرد

اروپا سیزدهمین بسته تحریم ها را علیه روسیه اعلام کرد

اتحادیه اروپا از تصویب سیزدهمین بسته تحریمی علیه روسیه خبر داد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران، وزرای اتحادیه اروپا از تصویب سیزدهمین بسته تحریمی علیه روسیه خبر دادند که در چارچوب آن اقدامات محدودکننده ای علیه 106 شخص حقیقی و 88 شخص حقوقی اعمال شد.

در بیانیه ای که از سوی شورا منتشر شده، آمده است: «شورای اتحادیه اروپا تصمیم گرفت که اقدامات محدودکننده ای علیه 106 فرد و 88 نهاد دیگر که مسیولیت اقداماتی را که تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال اوکراین را تضعیف یا تهدید می کند، اعمال کند».

بر اساس این بیانیه، لیست سیاه اتحادیه اروپا برای روسیه اکنون شامل بیش از دو هزار نفر و شرکت است. این سند نشان می دهد که در فهرست تحریم ها شرکت هایی از چین، سریلانکا، صربستان، قزاقستان، تایلند و ترکیه نیز دیده می شوند که بر اساس ادعای اتحادیه اروپا، اقدامات محدودکننده علیه روسیه را دور می زنند.

به عنوان بخشی از بسته سیزدهم تحریم ها، اتحادیه اروپا اقدامات محدودکننده ای را علیه 27 شرکت از روسیه و هفت کشور دیگر (هند، چین، سری لانکا، صربستان، قزاقستان، تایلند، ترکیه) به اتهام حمایت از صنایع دفاعی روسیه و محدودیت های صادراتی اعمال کرد.

همچنین چهار شرکت از چین و یک شرکت از قزاقستان، هند، صربستان، تایلند، سریلانکا و ترکیه به دلیل تامین قطعات الکترونیکی مجتمع نظامی-صنعتی روسیه تحریم شدند.

نام کانگ سون نام، وزیر دفاع کره شمالی نیز در بین اشخاص تحریم شده دیده می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اروپا سیزدهمین بسته تحریم ها را علیه روسیه اعلام کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اروپا سیزدهمین بسته تحریم ها را علیه روسیه اعلام کرد"، کلیک کنید.