ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت از دستاوردهای انقلاب است

ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت از دستاوردهای انقلاب است

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت را از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند و درباره آن توضیح داد.

به گزارش ایندکس ایران، دکتر محمدحسین نیکنام در «همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت خانواده و نظام ارجاع الکترونیک» که صبح سه شنبه، 17 بهمن ماه در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: بررسی کارنامه جمهوری اسلامی ایران بیانگر این است که دستاوردهای متعددی در حوزه های مختلف محقق شده که دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان را می توان جزو مهم ترین دستاوردها برشمرد.

وی با بیان اینکه سیستم آموزش رشته های علوم پزشکی در نظام سلامت ادغام شده، افزود: پیش از انقلاب اسلامی، رشته ها و دانشگاه های علوم پزشکی تحت نظارت وزارت علوم مدیریت می شدند اما دانشگاه های علوم پزشکی در دهه 60 تحت نظارت وزارت بهداشت قرار گرفتند و به این ترتیب آموزش پزشکی در نظام سلامت ادغام شد.

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت با اشاره به تعداد دانشگاه های علوم پزشکی در کشور خاطرنشان کرد: 68 دانشگاه علوم پزشکی در کشور مشغول به فعالیت هستند. ادغام آموزش و پژوهش پزشکی در نظام سلامت را باید جزو دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران به حساب آورد.

ادامه دارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت از دستاوردهای انقلاب است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادغام آموزش پزشکی در نظام سلامت از دستاوردهای انقلاب است"، کلیک کنید.