آیین نامه فروش اینترنتی دارو باید ناظر بر بستر های فساد زا باشد

رییس کل سازمان نظام پزشکی:

آیین نامه فروش اینترنتی دارو باید ناظر بر بستر های فساد زا باشد

رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: آیین نامه فروش اینترنتی دارو باید ناظر بر بستر های فساد زا باشد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و ایندکس ایران، اعضای انجمن داروسازان تهران به منظور بیان دغدغه ها و مشکلات پیرامون فروش اینترنتی دارو و “پلتفرم های آنلاین فروش دارو” با رییس کل سازمان نظام پزشکی دیدار کردند. در این جلسه که صبح روز شنبه یک اردیبهشت 1403 در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد، اعضای انجمن داروسازان تهران ضمن تشکر از دغدغه مندی رییس کل سازمان نظام پزشکی در پیگیری مطالبات و مسایل مرتبط صنفی این گروه از جامعه پزشکی کشور و دفاع از حقوق داروسازان همچنین نسبت به چالش های فروش اینترنتی دارو و آیین نامه فعالیت پلتفرم های عرضه اینترنتی دارو ابراز نگرانی کردند و در ادامه نمایندگان جامعه داروسازی با مطرح کردن خواسته های خود مبنی بررفع موانع و پیگیری چالش های قانونی ورود پلتفرم های توزیع آنلاین دارو از رییس کل سازمان نظام پزشکی درخواست توجه، همکاری و تلاش برای حل این مسایل و مشکلات شدند.

عمده ترین موارد مطرح شده در این جلسه؛ شتاب زدگی در تدوین آیین نامه فروش اینترنتی دارو بدون دخالت و نظارت سازمان غذا و دارو به عنوان متولی این حوزه، افشای اطلاعات محرمانه بیماران و روند احراز هویت کاربران و بیمارن در آیین نامه توزیع اینترنتی دارو، بی توجهی به زیر ساخت های قانونی برای ایجاد پلتفرم های فروش دارو، حذف مسیول فنی داروخانه ها، خطر بروز مراودات مالی داروخانه ها با این پلتفرم ها و نیز نشت دارو به بازار آزاد و قاچاق آن از داروخانه و موارد دیگر بود.

رییس کل سازمان نظام پزشکی پس از استماع نظرات نمایندگان جامعه داروسازی، تاکید کرد که استاندارد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای ارایه خدمت با اجرای فروش اینترنتی دارو باید رعایت شود.

محمد رییس زاده همچنین از نایب رییس انجمن داروسازان خواست مستندات مغایرت آیین نامه فروش اینترنتی دارو با اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و قوانین کشوری را ناظر برایمنی دارویی بیماران، امنیت داده ها و اطلاعات بیماران گردآوری کنند تا به مسیولان ذیربط جهت اصلاح آیین نامه” فروش اینترنتی دارو” ارجاع شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیین نامه فروش اینترنتی دارو باید ناظر بر بستر های فساد زا باشد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیین نامه فروش اینترنتی دارو باید ناظر بر بستر های فساد زا باشد"، کلیک کنید.