آمریکا در حال بررسی ایفای «نقش برجسته» در پساجنگ غزه است

آمریکا در حال بررسی ایفای «نقش برجسته» در پساجنگ غزه است

منابع آمریکایی فاش کردند که ایالات متحده در حال حرکت به سمت دخالت در آینده غزه و در حال بررسی انتصاب یک مشاور مدنی برای نیروهای عمدتا فلسطینی است که پس از پایان جنگ بین رژیم صهیونیستی و حماس صحنه را مدیریت خواهند کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران، «پولیتیکو» به نقل از چهار مقام آمریکایی گزارش داد که دولت «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا در حال بررسی انتصاب یک مقام آمریکایی به عنوان مشاور ارشد غیرنظامی برای نیروهای عمدتا فلسطینی پس از پایان درگیری بین اشغالگران و حماس در غزه است.

به گفته مقامات، این مشاور غیرنظامی (مدنی) در منطقه مستقر خواهد شد و از نزدیک با فرمانده این نیروها که فلسطینی یا از یک کشور عربی خواهد بود، همکاری خواهد کرد.

واشینگتن هنوز در حال بحث در مورد میزان اختیارات رسمی این مشاور است، اما همه مقاماتی که به شرط ناشناس ماندن با پولیتیکو صحبت کردند، تاکید می کنند که این بخشی از برنامه ایالات متحده برای ایفای نقش «برجسته» در خروج غزه از هرج و مرج است.

ادعا شده که این مشاور هرگز وارد خود غزه نخواهد شد.

همچنین گفته می شود که ایده «مشاور غیرنظامی» یکی از سناریوهای مورد بحث در مورد «روز پس از جنگ» است و همچنین شامل سناریوهای دیگری است که بر توسعه اقتصاد نوار غزه و بازسازی شهرهای تخریب شده متمرکز است.

رژیم صهیونیستی پس از حمله حماس به جنوب اراضی اشغالی در هفت اکتبر، عملیات نظامی خود را به نوار غزه آغاز کرد.

اشغالگران می گویند در این حمله 1200 تن کشته و بیش از 250 تن اسیر شدند. همچنین مقامات بهداشتی در نوار غزه می گویند که عملیات اشغالگران جان بیش از 35 هزار و 800 فلسطینی را گرفته است و بیم آن می رود که هزاران نفر دیگر زیر آوار باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا در حال بررسی ایفای «نقش برجسته» در پساجنگ غزه است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا در حال بررسی ایفای «نقش برجسته» در پساجنگ غزه است"، کلیک کنید.