آماده باش کامل هلال احمر در این استان

آماده باش کامل هلال احمر در این استان

به گزارش ایندکس ایران، پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال احمر گفت: به دنبال شرایط جوی که ما در بسیاری از استان های کشور داریم جمعیت هلال احمر به طور کامل به صورت آماده باش است، خصوصاً در استان سیستان و بلوچستان.

ایندکس ایران نوشت: وی افزود: طی تماس تلفنی که دیروز با معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار گرفته شد، در خصوص امداد رسانی به مناطق مکران و شهرستان دشتیاری که همکاران در آنجا حضور دارند صحبت شد.

رییس جمعیت هلال احمر ادامه داد: امروز نیز پیگیر موارد استان سیستان و بلوچستان بودند، دستور دادیم تا بالگردهایمان حتماً به محل اعزام شوند.

کولیوند گفت: بابک محمودی، رییس سازمان امداد نجات نیز به منطقه اعزام خواهد شد. ما به همه اعضای جمعیت هلال احمر و امدادگران و داوطلبانمان فراخوان دادیم تا به یاری برسند. چرا که برخی از روستاها در محاصره آب هستند و نیاز به امداد رسانی دارند.

وی افزود: به پیشنهاد نماینده مردم چابهار، چند خدمت رسانی دیگر نیز درخواست شد و گفته شد تا عزیزان آنها را نیز به قید فوریت انجام بدهند تا پایداری شرایط حتماً رییس سازمان امداد و نجات ما در منطقه دشتیاری، منطقه مکران و چابهار حضور خواهند داشت.

معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار نیز در ادامه گفت: ضمن عرض تشکر از جمعیت هلال احمر که همواره در خدمت رسانی به مردم پیشی می گیرند، متاسفانه شرایط جوی استان سیستان بلوچستان لحظه به لحظه در منطقه وخیم تر می شود، عمده معابر به شدت دچار آب گرفتی هستند و مسدوداند، دسترسی ها قطع شده است، خصوصاً در بخش تلنگ، پیرسهراب، بخش باهوکلات، بخش مرکزی دشتیاری و شهرستان های کنارک، زرآباد، نیکشهر و نقاط دیگر قصرقند.

وی افزود: امیدواریم ستاد بحران مدیریت کشور نیز به یاری مردم در این استان برسد، چرا که شرایط بسیار ناپایداری است، اما خوشبختانه حضور جمعیت هلال احمر باعث تسلی خاطر مردم است.

سعیدی بیان کرد: بنا به برخی از آمارها متاسفانه میزان حجم آب از طوفان گونو نیز بیشتر است و اگر ورود جدی و فوری نشود مسلماً آسیب های جبران ناپذیری خواهد داشت.

نماینده مردم چابهار ادامه داد: مخصوصاً در حوزه بالگرد به شدت دچار چالش هستیم و انتظار داریم عزیزان در ارتش و سپاه نیز همراه جمعیت هلال احمر نسبت به امدادرسانی به مردم اقدام کنند.

4747

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده باش کامل هلال احمر در این استان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده باش کامل هلال احمر در این استان"، کلیک کنید.