آخرین وضعیت ‌پروژه‌های‌ محور طریق‌الحسین خوزستان قبل از اربعین

آخرین وضعیت ‌پروژه‌های‌ محور طریق‌الحسین خوزستان قبل از اربعین

ایندکس ایران/خوزستان معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از تکمیل و بهره‌برداری پل حمیدیه با اعتبار بیش از۲۸۰ میلیارد ریال قبل از شروع اربعین حسینی خبر داد و گفت: با تکمیل و چهار خطه شدن این محور، گره‌های ترافیکی موجود در مسیر رفع خواهد شد.

رحمان بهرامی در گفت و گو با ایندکس ایران در خصوص آخرین وضعیت محور طریق الحسین (ع) اظهار کرد: پل حمیدیه با طول ۳۰ متر دارای هشت شمع است که طبق زمان‌بندی انجام شده تا اربعین ۱۴۰۳ تکمیل و زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی افزود: برای تکمیل چند طرح موجود در محور اهواز – چذابه، یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که در صورت تامین اعتبار، شاهد افتتاح هر چه سریعتر این طرح‌ها خواهیم بود.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به تکمیل پل سابله با اعتبار بیش از۶۰۰ میلیارد ریال گفت: راه‌های ۲ طرف این پل به طول یک هزار و ۴۰۰ متر آسفالت شده است.

بهرامی طرح ۵ کیلومتری جاده ترانزیتی منتهی به پایانه چذابه را یکی دیگر از طرح‌های مهم این محور برشمرد و ادامه داد: کار آسفالت این محور با اعتبار بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی انجام شده و به زودی افتتاح خواهد شد.

بهرامی با اشاره به اینکه محور اهواز _ خرمشهر یکی از محورهای اصلی تردد زوار اربعین، کاروان‌های راهیان نور و همچنین ترانزیت کالا به کشور عراق است، اظهار کرد: عملیات اجرایی ۵۰ کیلومتر از جاده اهواز – خرمشهر که به طول ۱۰۵ کیلومتر است، در قالب دو طرح ۲۵ کیلومتری از اهواز تا خرمشهر و برعکس در دست اجرا است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان افزود: ۲۵ کیلومتر این محور از اهواز به خرمشهر با اعتبار بیش از ۸ هزار میلیارد ریال در حال احداث است که تلاش بر این است پنج کیلومتر ابتدایی این محور تا اربعین امسال به بهره‌برداری برسد. همچنین احداث ۲۵ کیلومتر این محور از خرمشهر به اهواز در دست اقدام بوده و انتظار می‌رود تا اربعین، ۹ کیلومتر از آن زیر بار ترافیک برود.

وی گفت: روکش آسفالت نهایی پل تا پل بستان به طول دو کیلومتر و احداث جاده کمربندی بستان به طول پنج کیلومتر در دست اجرا بوده که با تکمیل این طرح‌ها، تمام مسیر اهواز – چذابه چهارخطه خواهد شد.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین وضعیت ‌پروژه‌های‌ محور طریق‌الحسین خوزستان قبل از اربعین" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین وضعیت ‌پروژه‌های‌ محور طریق‌الحسین خوزستان قبل از اربعین"، کلیک کنید.