آخرین وضعیت مناطق سیل زده در خراسان رضوی/ امدادرسانی به 486 تن و ادامه عملیات امدادی

آخرین وضعیت مناطق سیل زده در خراسان رضوی/ امدادرسانی به 486 تن و ادامه عملیات امدادی

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به 486 نفر از سیل زدگان در خراسان رضوی خبر داد.

بابک محمودی در گفت وگو با ایندکس ایران در تشریح جزییات این خبر گفت: به دنبال ورود سامانه بارشی و وقوع سیل و آبگرفتگی در مناطق غرب و شمال استان خراسان رضوی نیروهای عملیاتی هلال احمر به حالت آماده باش درآمدند و از 48 ساعت گذشته تاکنون به 486نفر آسیب دیده در شهرستان های این استان امداد رسانی کردند.

وی با بیان اینکه در مجموع از 94 باب منزل مسکونی عملیات تخلیه آب انجام شد، گفت: عملیات تخلیه آب از 50 منزل در روستای بیاس آباد خواف، 9 منزل در روستای بوژمهران نیشابور، در 10 منزل روستای یکه باغ درگز، 20منزل در روستاهای فرده و حسن آباد و پنج منزل در شهر بینالود انجام شده است. همچنین عملیات تخلیه آب زیر پل انقلاب مشهد با حضور 7 تیم جمعیت هلال احمر و آتش نشانی در حال انجام است.   

محمودی با بیان اینکه هشت نفر از متاثرین سیل نیز اسکان اضطراری داده شدند، گفت: نیروهای عملیاتی هلال احمر شش نفر را هم به  مناطق امن منتقل کردند، همچنین 20 دستگاه موتور پمپ و لجن کش بهمراه قایق جیمنی به کارگیری شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه امدادرسانی در برخی از مناطق سیل زده خراسان رضوی ادامه داد، گفت: جستجو برای یافتن مفقودین احتمالی نیز در حال انجام است.

به گفته محمودی تعداد 37 تیم عملیاتی متشکل از 119 امدادگر و نجاتگر با توان لجستیکی 22 خودرو کمک دار، خودروی ارتباطات به جهت ارسال سریع اطلاعت مناطق سیل زده به سازمان امداد و نجات، بکارگیری شده است.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین وضعیت مناطق سیل زده در خراسان رضوی/ امدادرسانی به 486 تن و ادامه عملیات امدادی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین وضعیت مناطق سیل زده در خراسان رضوی/ امدادرسانی به 486 تن و ادامه عملیات امدادی"، کلیک کنید.